Pomsta mrtvého muže (2013)

Pomsta mrtvého muže

2013 Akční, Drama, Krimi, Romantický, Thriller

Originální název: Dead Man Down

Režisér: Niels Arden Oplev

Hrají: Colin Farrell, Noomi Rapace, Terrence Howard, Dominic Cooper, Isabelle Huppert, Franky G, F. Murray Abraham, Luis Da Silva Jr., Armand Assante, Jennifer Butler, Raw Leiba, John Cenatiempo, Wade Barrett

Popis: Victor (Colin Farrell) je členem gangu, který ovládá boss Alphonse Hoyt (Terrence Howard). Ten se cítí ohrožen po násilné smrti svého přítele Paula, jehož vrah po sobě nechává záhadné vzkazy. V přestřelce s Jamajčany, kteří byli podezřelí z vraždy, Victor prokáže své schopnosti, zachrání život svému bossovi a získává si tak jeho důvěru. Ve stejnou dobu se Victor seznamuje s podivínskou sousedkou Beatrice (Noomi Rapace), která brzy přichází s neobvyklým požadavkem a nekompromisně se dožaduje jeho splnění. Rozehrává se tak příběh dvou jedinců prahnoucích po pomstě. Victor se snaží využít nepřátelství mezi gangy ve svůj prospěch a jako společníka využije Beatrice, které jediné může důvěřovat. Ta se zaplétá do Victorovy riskantní hry čím dál víc, zatímco poznává, že pomsta staré jizvy nezhojí.